Nowa Zelandia

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Nowa Zelandia – państwo wyspiarskie na Pacyfiku, porzucone przez Australię, ponieważ w całości było wybrzeżem. Obowiązuje tu ruch lewostronny, aby kierowcy objeżdżający wyspę mieli nieprzerwany widok na ocean. Jest to ziemia zamiszkiwana przez: ludzi, krasnoludy, elfy, orków (są oni głównie produkowani) , gobliny, hobbitów i głównie (90% populacji) owce najrozmaitszych ras.

Gospodarka Nowej Zelandii opiera się na eksporcie win, prawie równie skwaśniałych, co te francuskie. Nowozelandczycy, tak jak wszyscy od setek lat, zwyczajnie korkowali butelki, ale odkąd inni Nowozelandczycy zaczęli ich za to pozywać do sądu, do zamykania butelek zaczęto używać kapsli. Było to następstwem eksperymentu, który został przeprowadzony w Australii. 14 butelek wina zostało zamkniętych czternastoma różnymi czopami, a po dwóch latach otwartych i skonsumowanych. Rozradowani degustatorzy orzekli, że najlepiej weszło im wino zamknięte kapslem, zapewne dlatego, że przymierzyli się do niego na końcu.

Ludność i język[edytuj • edytuj kod]

Ludność Nowej Zeladnii w 90% stanowią Nowozelandczycy, czyli rolnicza ludność przybyła z Ameryki Południowej a pozostałe 10% to Małorysie, ludność tubylcza z Antarktydy, spalona do czarności wskutek braku ozonu nad Antarktydą.

Nowozelandczycy przybyli z Ameryki Południowej to głównie rolnicy bez zembuf, ewoluowali w mieszczuchów, ale ich mowa związana z tym, że ich pradziadkowie byli rolnikami to tzw. plucie przez zęby. Świętym zwierzęciem Nowozelandczyków jest ssak z rodziny trombocytów – kiwi.

Rolnictwo w Nowej Zelandii jest na tyle rozwinięte, że owiec jest więcej niż ludzi, przez co powstały plotki, że każdy nowozelandczyk ma w rodzinie owcę lub capa.

Jedną z głównych negatywnych cech Nowej Zelandii są kobiety – jest ich mało, dlatego też w 1997 jako pierwsza w historii nowożytnej miss NZ stała się owca imieniem Jenny.

Armia[edytuj • edytuj kod]

W czerwcu 2008 Australijskie media otwarcie ośmieszyły nowozelandzką armię twierdząc, że do podbicia tego zakątka świata wystarczyłby jeden z lepiej zorganizowanych gangów motocyklowych z Sydney. Jest to jawne bluźnierstwo, biorąc pod uwagę że w siłach lądowych służy aż 3000 ludzi, z czego 2000 to oficerowie, a 1000 to doradcy, a i jeszcze 2000 owiec do przewozu oficerów oraz 1. batalion owiec bojowych uzbrojonych w kolczastą wełnę i torby siarkowe, aby spalić wroga.

Geografia[edytuj • edytuj kod]

Nowa Zelandia obejmuje całe Śródziemie, od eriadoru po rhu^n, od Gór szarych po harad. Jest to kraina pełna zieleni, gór, jezior. Najbardziej uprzemysłowionym rejonem jest Mordor, gdzie produkowani byli orkowie, lecz potem fabryki zostały zmienione na kuźnie, innymi ważnymi przemysłowo regionami są kolejno: Moria, Samotna Góra i inne królestwa krasnoludów zajmujących się głównie obróbką oraz wydobyciem metali, również znaczącym rejonem jest rohavnion, w którym stawia się na przetwórstwo drewna. Kolejnym sektorem jest rolnictwo ulokowane głównie w ucywilizowanych rejonach na zachód od gór mglistych oraz rohanie. W tych pierwszych produkuje się głównie zboża, wełnę, i inne rośliny oraz zwierzęta, zaś główną specjalizacją rohanu jest duża produkcja Koni. Niektóre regiony przyjmują i zachęcają do inwestycji zagranicznych, czego dobrym przykładem jest Mordor otwierając swoje taśmy produkcyjne orków w małym regionie zwanym Isengard, wspierając tamtejszy przemysł, co jednak nie spodobało się tamtejszym społecznością drzewiastym, które zaczęły głosować na partię zielonych (ang. Green Party of Aotearoa New Zealand, maori: Ropu Kakariki o Aotearoa, Niu Tireni), chcąc wyeliminować produkcję gazów cieplarnianych z fabryk orków i nałożyć sankcję na Mordor. Na terytorium całego kraju występują spory, jak np. chęć objęcia, z nadania Króla Karola III, stanowiska Gubernatora Generalnego przez Saurona.

Sport[edytuj • edytuj kod]

W Nowej Zelandii głównym sportem jest golenie owiec na czas. Są to nieoficjalnie organizowane zawody między sąsiadami według prostej zasady. Miesza się dwa stada owiec i dwaj sąsiedzi golą kolejno owce. Każda ogolona owca to punkt. Na koniec gracze zabierają swoje punkty do domu, czyli pomieszane stada. Dzięki temu następuje wymieszanie genów i owce nie rodzą się z downem lub słoniowacizną.

Ciekawostką jest też fakt, że Nowa Zelandia to jeden z dwóch krajów na świecie (obok Australii), w którym netball jest uważany za prawdziwy sport.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]