Fall Out Boy

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Opady radioaktywne chłopcy

Thnks fr th mmrs!

Fll t b mw p hrvck

Fall Out Boy (pol. Opady radioaktywne powstałe przy wybuchu bomby atomowej chłopiec; w skrócie: Opady radioaktywne chłopiec) – zespół pseudopunkowy, a tak naprawdę grający jedyne w swoim rodzaju i oryginalne emo, składający się z trzech facetów i transseksa, w którym fanatycznie kochają się nastolatki. Ich przepisem na sukces jest nadawanie piosenkom tytułów składających się z przynajmniej z pięciu wyrazów (często znajdziecie coś w nawiasie).

Członkowie[edytuj • edytuj kod]

  • Pete Wentz – basista, frątmen, łatwo poznać po emogrzywce, kretyńskim, chomikowatym uśmiechu i kwadratowej szczęce. Lubi macać się z małpami. Farbuje sobie włosy z zapałem nastolatki na kolory takie jak: niemęski blond, różowy róż (prawdopodobnie z wyniku przegranego zakładu), czy emo czarny. Podobno robi to dlatego, że kiedyś był rudy i gdyby pozostali się dowiedzieli wyrzuciliby go na zbity pysk. Fan adrenaliny i sportów ekstremalnych (czyt. szachy). Jego rola w zespole ogranicza się do śpiewania swoim cieniutkim głosikiem w chórkach, bo gry na basie nikt nie słyszy (no chyba, że przy samodzielnym riffie (niezwykła rzadkość)). Poza tym popisuje się podczas koncertów, wpieniając tym samym resztę zespołu. Po koncertach lubi niszczyć gitary, a jeśli okazało się, że ktoś odbił mu dziewczynę, demoluje scenę – oczywiście gitarą.
  • Patrick „Część Składowa Bramki Krykietowej” Stump) – rudy wokalista (prawdopodobnie jedyny na świecie; gdyby nie był jedyną osobą w boys bandzie, która umie śpiewać, już dawno nie by go w nim nie było), cechuje się wyjątkowo mdłym głosem, tłuściutkim podbródkiem i bejsbolówkami zasłaniającymi rudą łysinę. W sumie gra na gitarze, ale to nieistotne. W tajemnicy przed innymi członkami zespołu nagrywa samodzielne utwory (krejzol), których i tak nikt nie słucha. Istnieje legenda, wedle której Patrick został przyłapany na wpychaniu sobie stumpa (kijka od krykietowej bramki) w odbyt. Wtedy też miał zmienić nazwisko z Plump (grubas) na Stump. Jego piosenki wiedzą, co robiłeś w ciemności świntuszku.
  • Joe Trohman – gitarzysta, zwany również przez Indian Wielkim Kołtunem (dzięki fryzurze). Żydziak. Stosuje nowatorskie techniki rock'and'roll-owe. Czymś co zrewolucjonizowało muzykę pseudo-punk-rockową, było zaprzestanie grania solówek gitarowych. Dzięki temu stał się mniej więcej tak samo istotny w zespole jak Pete. Znajdą się osoby, które powiedzą, że jest to przyjemne dla ucha i całkiem nieźle brzmiące, ale są to hipokryci i wegetarianie, więc nie należy ich słuchać. W wolnych chwilach czyta podręczniki do algebry, idzie na spacer ze swoją zebrą, chodzi pomyśleć nad wodospad... chociaż jest na tyle leniwy, że czasem zatrudnia kogoś, żeby zrobił to za niego. Mówi, że jest outsiderem i ucieka od ludzi, chociaż wszyscy wiedzą, że tak na prawdę to oni uciekają od niego. Trzyma klucze do samochodu w lodówce.
  • Andy Hurley – perkusista, jedyna osoba w zespole, która podczas gry ma jakiekolwiek znaczenie. Gość jest wielki, wytatuowany od stóp do głów oraz ma rudą brodę i brudny kolczyk, co upodabnia go do wikinga. Chodzący worek mięśni, głównie spędzający czas na siłowni, koncertach, siłowni, bibach po koncertach, siłowni i jeszcze czasem siłowni. Niegdyś jego idolem był Jezus, o czym świadczyły długie, tłuste włosy i dziewicza bródka, jednak później wyrobił sobie własny image, zapuszczając długą, rudą, wspomnianą wcześniej, rzadką jak zboże w Rypinie brodę i obcinając większość włosów na głowie, a te które zostały stawiając na kilogram żelu.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Wszyscy członkowie zespołu udają, że są straight edge.
  • Pete Wentz napisał książkę o idiotycznym tytule Chłopiec z rogiem w boku.
  • Wokalista myśli, że jest aktorem, bo siedział na ławce w teledysku Gym Class Heroes (może ma to coś wspólnego z tym iż zaśpiewał tam refren?) .
  • Cała czwórka pojawiła się w wersji animowanej w serialu edukacyjnym Happy Tree Friends jako cztery emo misie. Ich występ (jako żywych misiów) trwał tam 4,5 sekundy dzielone na dwie części 2,5 sekundy i 2 sekundy. Potem zostali częściowo sprasowani oraz pozbawieni głów przez przesuwający się bar zerwany z fundamentów. Wtedy przez 2 sekundy widać było wnętrzności ich ciał, a potem 4 kolejne sekundy widać było ich turlające się głowy pchane przez ścianę baru ciągniętego przez samochód.
  • Odcinek ten został wykorzystany jako teledysk Fall Out Boy do piosenek Carpal Tunnel of Love. Krytycy stwierdzili, że był to ich najlepszy teledysk i tylko dlatego, że pojawili się w nim na raptem 8 i pół sekundy na 3 minuty 22 sekundy trwania teledysku.
  • Nazwę zespołu podpieprzyli od Simpsonów, gdzie jeden z bohaterów nazywał się Fallout Boy. I nie jest to jakaś teoria spiskowa. Po prostu na jednym z koncertów spytali się publiczności jak mieliby się nazywać. Ktoś krzyknął Fallout Boy i naszym emo się to spodobało. Spowodowało to problemy natury prawnej, gdyż 20th Century Fox Television zagroziło wystąpieniem do sądu przeciw grupie o naruszenie praw autorskich. Na szczęście doszło do ugody i Fall Out Boy zgodzili się wystąpić w jednym z odcinków i zarzuty wycofano. Niestety, wytwórnia nie skonsultowała tego z reżyserem, który kategorycznie odmówił stworzenia odcinka o Fall Out Boy, nawet całkowicie obraźliwego wobec nich, gdyż jak stwierdził, ludzie mają ich w dupie i mogli nie chcieć dalej oglądać serialu pokazującego takie dziadostwo, mogłoby to być więc wykopanie dołu pod grób serialu
  • Członkowie Fall Out Boy mają chorwackie korzenie. Pochwalili się nimi, zapisując tytuł jednej piosenki po chorwacku. Dodali też, że było to spełnienie prośby wytwórni, która narzekała na to, iż tytuły ich piosenek są niezwykle długie.
  • Kiedyś Pete był mężem Ashlee Simpson, która myśli, że gra rocka. Ich dziecko po tatusiu odziedziczyło szczękę, a po mamie nos. Rozwiedli się w 2011.
  • Pete Wentz myślał, że jest cool bo ma pojechaną emo grzywkę. Teraz ma blond włosy.
  • Patrick ma sztuczną dłoń.
  • Ich idolką jest Uma Thurman.
  • Czasem spada im poziom glukozy w organizmie. Napisali o tym piosenkę.
  • Planują przełom w nazewnictwie utworów i postanowili nie nadawać swym balladom wymyślnych tytułów, tylko zrezygnować ze zbędnych nagłówków i cały tekst piosenki wziąć w cudzysłów.