Epuls.pl

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Strona przecietnego epulsowicza po walidacji HTML

Epuls.pl (ur. 2002, zm. 2017) – portal internetowy zajmujący się ściąganiem haraczy z rodziców naiwnych pokemonów poprzez wciskanie dzieciakom kitu o niewiarygodnych możliwościach, które można kupić sobie za pulsary (internetowe pieniądze kupowane za SMS-a). Wystarczy zobaczyć forum portalu, żeby zrezygnować z dalszego członkostwa na tej stronie.

Userpage[edytuj • edytuj kod]

Swoje opisy (podstrony) tworzy się w HTML 1.0, co jest jedną z największych atrakcji portalu dla pokemonów, bo mogą dodać piosenki do swojej strony. Stara legenda głosi, że kiedy strona użytkownika przebije Onet.pl w ilości błędów, to nastąpi koniec świata.

Nowości[edytuj • edytuj kod]

Ostatnio na portalu odbył się „Festiwal Tworzenia Lewych Kont”, dzięki któremu pokemony mogły zwerbować dziesiątki osób, aby Epuls wyglądał na częściej odwiedzany i popularniejszy. Z 3 milionów użytkowników 30.000 jest prawdziwych, reszta to lewe konta. Od niedawna działa Epuls 9.0, w którym wprowadzone zostały pewne modyfikacje: Wygląd Epulsa (chwalony i ceniony), a także konkursy i nowe opcje w płatnej wersji Epulsa Divine.

Użytkownicy[edytuj • edytuj kod]

Użytkownicy Epuls.pl bardzo często rozdają pieniądze

Użytkowników strony można podzielić zasadniczo na kilka grup:

  • Pokemony – najczęściej spotykana na Epulsie grupa, charakteryzująca się głupią pisownią oraz przynależnością do tzw. e-klubów o ambitnej tematyce, jak np. „bo_kot_miałczy”. Kochają wymieniać się „dyszkami”, „cmokami” i głupimi komentarzami pod fotkami np. słitaśnie wyglądash :*:*:*:*, koffam cię.
  • Elity – charakteryzują się tym, że jej członkowie są bardzo dumni z przynależności do elity i uważają się za elitę, z którą mają tak naprawdę tyle wspólnego, co Rydzyk z death metalem. Wśród nich można wyróżnić również buntowników, których tworzą najczęściej byli „plakietkowcy”. Sprzeciwiają się oni władzy portalu, wysuwając w swoich pamiętnikach liczne oskarżenia i dowody na winę władzy. Ponadto lamentują nad swoim losem, ponieważ plakietki były najważniejszymi rzeczami w ich wirtualnym i realnym życiu .
  • Lizusy – krótko mówiąc dupowłazy, przymilające się wszystkim osobom posiadającym plakietki. Osoby te najbardziej kochają osoby z plakietką obsługi, które mogą na portalu zdziałać najwięcej i które pracują w siedzibie samego szatana, czyli w Biurze Obsługi Klienta.
  • Subkulturowcy – starają się odciąć od wszystkich, nie mają „ślicznych” fotek, za to czarno białe anioły i cytaty w stylu Przyjdzie czas/Że anioł zgrzeszy. Niby nic ich nie obchodzi, słuchają innej muzyki, inaczej się ubierają, nie jara ich dostawanie „dyszek” i „cmoków”.
  • Pozerzy – chcieliby być tacy, jak subkulturowcy. Wszędzie, gdzie się da, wciskają się i piszą jakiej słuchają muzyki, jacy są oryginalni itd. Pozerów dzielimy również na trzy podgrupy: Emo, kinderpunki oraz kindermetale.
  • „Gwiazdy” – grupa osobników, która zdobywa sobie uznanie wysyłaniem milionów „onlinerów” i tworzeniem „show” w pamiętniku albo udawaniem muzyka. Lubią też twierdzić, że zapłacą za każdy komentarz i za każdy głos w bitwie. Charakteryzują się ogromnym ego, uważają się za gwiazdy i próbują to wszystkim wmówić.
  • Onaniści – grupa zarówno płci męskiej jak i płci żeńskiej, zarejestrowana pod kątem uzyskiwania uciech płynących z odsłoniętych torsów napakowanych nastolatków i odsłoniętych dekoltów piersiatych nastolatek. Grupa zazwyczaj nieposiadająca zdjęć zwanych „fociami” i o zerowym stanie konta. Epulsowych onanistów przestrzega się, że to co robią jest brzydkie i fuj.
  • Fejki/Fake – osoby kopiujące czyjejś zdjęcia z internetu i podszywające się pod właścicieli fotek. Często fejkowana jest Brokelle McKenzie, emo-gwiazdka internetu. Fałszywe konta tworzą głównie zakompleksione 10-latki, które chcą być tak samo tró jak 16-latki z vampirefreaks.com